Bebek Kıyafeti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 6 Önemli Faktör

Tebrikler! Bir bebeğin olacak. Bu bebek, alacağınız en değerli hediyedir. Bu yeni hayatın ilk gardıropu için yuvalanmaya başlamak ve ilk kıyafeti bir araya getirmek ve en iyi parçaları toplamak için sabırsızlanıyorsunuz. Bebeğiniz kıyafeti rahat ve güvenli olacak emin olmak istiyorum. Ayrıca bebeğin giydirdiğiniz her giyside tüm stil ve rahatlığa sahip olmasını istersiniz.

Piyasadaki pek çok bebek kıyafeti stili, markası ve kumaşı ile erkek veya kız bebek için uygun olanı seçmek çok zor olabilir. Ebeveynlerinizden, kayın peder lerinizden, komşularınızdan, üniversite arkadaşlarınızdan ve OBGYN ofisinde yanınızda oturan kişiden tavsiye almaya (veya gönüllü olarak) başlarsınız. Sonra kendinizi aşırı bilgi ve belki de çelişkili tavsiyelerle bulursunuz, sonunda basitçe – ilk başladığınızdan daha fazla kafanız karışır.

Bunu bebek kıyafeti satın almayı daha keyifli hale getirmek için bebek kıyafeti alırken dikkat etmeniz gereken en önemli 6 faktörü listeledik. Hayatınızın aşkı olacak bu küçük varlık için ilk bebek kapsül dolabını yaratma konusunda akıllı ve bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmayı umuyoruz. 

1. Kumaş

Ailenize sevimli küçük bir bebeğin katıldığını hayal edin. İlk tepkiniz, tüm şirinlik yükünü tamamlamak için değerli kız veya erkek bebeğinizi korkak, modaya uygun, parlak ve bazen pahalı kıyafetlerle giydirmek istemektir. Bununla birlikte, bu sevimli kıyafetlerin paradan başka bir fiyata geldiği zamanlar da vardır, bazı bebekler kızarıklık ve diğer cilt tahrişlerine başlar. Çoğu zaman suçlu giysilerin kumaşıdır.

Bebeklerin, özellikle yeni doğanların çok hassas bir cildi vardır. Bu nedenle, çoğu anne-baba bebek kıyafetleri alırken pamuktan yapılmış parçaları seçmeyi erteler. Bununla birlikte, soya bazlı kumaşlar gibi sürdürülebilir (çevreye duyarlı) ve ipeksi pürüzsüzlükte (bebekler için hassas) bebek kıyafetleri için mükemmel alternatifler de vardır . Bu yüzden önerimiz pamuk (özellikle organik pamuk), soyadan azlon ve bambudan suni ipek gibi kumaşları dikkate almak olacaktır . Bu kumaşlar doğadan veya doğal kaynaklardan elde edilir ve onları bebek kıyafetlerine uygun hale getirmek için iyi özelliklere sahiptir. Floresan maddeler içerebileceklerinden parlak renklerden kaçının.

Naylon ve polyester gibi malzemelerden yapılan bebek giysileri, nem almadıkları ve bebeklerin vücut ısısını düzenleyemedikleri için ciltte hassasiyet ve rahatsızlığa neden olabileceğinden kaçınılmalıdır.

2. Güvenlik

Bebek kıyafetleri satın alırken güvenlik önemlidir ve bazen meşgul ebeveynler ve aileler tarafından göz ardı edilir. Her yıl milyonlarca bebek kıyafeti güvenlik standartlarına uyulmadığı için geri çağrılıyor. Bu nedenle, güvenlik endişelerini artırmayan bebek kıyafetleri satın almak çok önemlidir. 

Yay, düğme, çiçek ve kanca gibi süslemeli bebek kıyafetleri satın almayın çünkü bunlar boğulma tehlikelerine neden olabilir. Bir parçanın dekorasyon içermesi gerekiyorsa, bunlar sıkıca tutturulmalıdır. Ayrıca, boğulma tehlikesi oluşturdukları için büzgü ipli ve kuşaklı giysiler seçmekten kaçının. 

Bebek pijamaları alırken, bebekleri yanıklardan korumak için ya aleve dayanıklı kumaşlardan (kimyasal işlemden geçirilmiş) yapılmış olanları ya da tam oturanları seçin. Bu özellikle 9-14 aylık bebek pijamaları için geçerlidir – bebekler bu aşamada çok hareketlidir. 

3. Boyut

Bebeğiniz için çok küçük bulması için sevimli bir bebek elbisesi satın almak bir hayal kırıklığıdır ve bir değişim yapmak için zaman ve çaba gerektirir. Bebeğe tam olarak uyan kıyafetler aldığınızdan emin olun. Uygun beden sadece rahat olmakla kalmaz aynı zamanda bebeğin rahat hareket etmesini sağlar. Bebekler inanılmaz derecede hızlı büyürler, satın alırken büyüme oranını hesaba kattığınızdan emin olun.

Bebeğinize tam olarak uyacak bedenden emin değilseniz, çoğu giysinin size rehberlik edecek standart ölçüleri vardır. Ancak, bunların genel kurallar olduğunu ve çoğu zaman bebeklerin bedenleri arasında düştüğünü unutmayın (örneğin, boyları 3-6 aydır ve ağırlıkları 6-9 aydır). 

Boyutlara karar veremiyorsanız, önerimiz her zaman büyüme hamlelerini telafi etmek için daha büyük olanı satın almanızdır. Ayrıca bebek kıyafetlerinin kolayca giyilip çıkarılabilmesini sağlayın . Bebek bezi değişiklikleri, beslenme ve geğirme arasında, isteyeceğiniz son şey, içeri girip çıkması için çok çaba gerektiren tulumlardır. Düğmeler yerine çıtçıtlı ve / veya fermuarlı kıyafetleri seçin. Yine, hayalden kaçının ve pratikliği düşünün. Mağazadaysanız, kolayca takılıp çıkarıldıklarından veya fermuarlarını açıp kapattıklarından emin olmak için çıtçıtları ve fermuarları deneyin.

4. Stil ve İşlevsellik

Bebek kıyafetleri alırken işlevselliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Yeni doğmuş bebekler için, bu kadar kesinlikle, onların günlük uyku harcamak en bir gibi rahat bir şey, dışarı alacağını kimono bodysuit , onesies , uyku çuval , bebek footies veya elbise . Yine, takması ve çıkarması kolay stiller seçmek istersiniz. 

Ayrıca, kıyafetlerin pratikliğini de göz önünde bulundurun. Bebek bodysuitlerden daha fazla faydalanacaksa, sevimli denizci kıyafetleri satın alma dürtüsüne direnin. Benzer şekilde, süslü parti kıyafetleri gibi bebeğinizin neredeyse hiç giymeyeceği kıyafetlere çok fazla para harcamayın. Özel günler için bir veya iki set yeterlidir. Yeni doğanlar için, yeni doğmuş giysilerin sayısını sınırlandırın çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi bebekler hızlı büyür.

Doğuma kadar bebeğinizin cinsiyetini öğrenmemeyi seçiyorsanız, cinsiyet ayrımı gözetmeyen bir palet tutmak ideal olacaktır. Birçok markanın kızlar için pembe ve erkekler için mavinin yanı sıra uniseks bebek giyim koleksiyonları vardır. 

Son olarak, kolayca yıkanacak ve birçok yıkamadan geçecek kıyafetler seçin. Bebekler, günde birkaç kez kıyafet değiştirirler. Genellikle bir beslenme veya bebek bezi değişiminden sonra. Bu nedenle, zaman ve emekten tasarruf etmenize yardımcı olmak için, yıkama sürecinde ekstra TLC gerektirmeyen giysiler satın alın. Örgü ve yünden kaçının çünkü bunaltıcı olabilecek özel yıkama koşulları vardır.

5. Maliyet

Bebek kıyafetleri alırken, tutumluluk adına en düşük fiyatı almayın. Fiyat için kaliteden asla ödün vermeyin. Bebeklerin ne kadar hızlı büyüdüğünden ve cildinin ne kadar hassas olabileceğinden bahsettik, en kaliteli ve iyi tasarlanmış kıyafetler satın almak size huzur verecek ve kalıcı anıların birçok oohs ve aahs fotoğraflarını oluşturacaktır. Miktar yerine kaliteyi seçin. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olmak üzere, ebeveynler tarafından tasarlanmış, özenle yapılmış ve uygun fiyatlı birçok bebek kıyafeti vardır. Bebek  , değerli paketinizi giydirmeyi çocuk oyuncağı haline getiren yüksek kaliteli bebek kıyafetleri koleksiyonlarını uygun fiyatlarla sunuyor.

6. Bebekler için Sezon Kıyafeleri

Bebek kıyafetleri alırken mevsime ve bulunduğunuz coğrafi iklime dikkat edin. Mevsime uygun kıyafetler alın ve ileriyi düşünün. Ocak ayında bir alışveriş yapıyorsanız, kışlık kıyafetlerden sadece 2-3 ay alacağınız için bahara uygun bir şey seçmeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca, coğrafi konumunuzu da göz önünde bulundurun (özellikle bir bebek hediyesi alırken ). Güney Kaliforniya’da giyilenler New York’tan farklı olacak. Çevrimiçi satın alıyorsanız, kumaşın hafif mi yoksa ağır mı olduğunu size söyleyeceği için ürün açıklamalarını dikkatlice arayın.

Bu göz ardı edildiğinde, bebeğinizin giyemeyeceği kıyafetler için ön alımlar yapabilirsiniz. Yılda milyonlarca giysi fırlatılıyor ve çoğu giyilmiyor. Doğal kaynaklarımızın israf edilmesine büyük katkıda bulunan bir faktördür. Basitçe önceden planlayın, dikkatlice seçin ve gözlerinizi diktiğiniz bebek kıyafetlerini en iyi şekilde kullanın.

Yukarıdaki tüm faktörleri göz önünde bulundurduktan sonra, bazı ipuçlarının ve hatırlatıcıların hayatınızdaki bu paket sevinci için ideal kıyafeti seçmenize yardımcı olacağını umuyoruz. En özenle oluşturulmuş parçalarla minimum düzeyde yaşamak istiyorsanız, yeni gelenleri size büyük keyif verecektir. 

Bebekleri giydirmek ve yeni bir ebeveyne hediye vermek hiç bu kadar kolay olmamıştı!